Čakovice hráli v následujících sestavách:

1/2 Suchý J. ml., Suchý M.

2/2 Pachman, Mrákava

1/3 Cibulka, Suchý J. ml., Suchý M.

2/3 Petřina, Pachman, Mrákava (střídal Hofman)

1/1 Mrákava

1/3 Cibulka, Suchý J. ml., Suchý M.

2/3 Petřina, Pachman, Mrákava

1/2 Suchý J. ml., Suchý M.

Domácí nasadili na úvod dvojici bratrů Suchých, která si hladce poradila s první formací hostů. Uklidněni vedením nastupovali k druhému zápasu Pachman s Mrákavou, ale dobře hrající Spilka nepřipustil tak jednoznačný průběh jako v prvním utkání a kontroval na 1:1. Podobný scénář se opakoval i v trojicích. Bratři Suší doplněni Cibulkou nepustili trojici Čelákovic vůbec k ničemu a zvyšovali na 2:1. Druhá trojice v sestavě vicemistrů republiky bojovala až do posledního míče třetího setu, jenže Spilka byl ve formě a dokázal znovu srovnat na 2:2. Nadcházející singl se stal jednoznačnou záležitostí Mrákavy, když zvláště v prvním setu zůstal Kolenský hodně za očekáváním (3:2).

Následná trojice tak získala punc klíčového zápasu, protože na sebe nastoupili dosud neporažení. A ač se Spilka snažil seč mohl a mladý Vrtiška se v poli překonával, na rozjeté „Kocoury“ doplněné dobře blokujícím Cibulkou to zkrátka nestačilo.

Za stavu 4:2 jsme v poklidu doufali v rychlý závěr Mrákavovou trojicí, jenomže Plchý s chytře střídajícím Douckem rozhodli jinak a korigovali na 4:3. Takže podruhé došlo ke konfrontaci opor obou týmů. Dvojice bratrů Suchých vyzvala Spilku s Plachým. Krásný první set plný dramatických momentů ukončil Spilka za stavu 9:9 smolným „sakem spodem“. V druhém setu už jsme byli stále o korálek nahoře a Martin Suchý ukončil jistým úderem set na 10:8, celkově pak 5:3.

Komentář trenéra/kapitána:

Spíše než spokojeností bych celkový výsledek nazval euforií. Vyhnuli jsme se jak nepříjemnému třetímu utkání v Čelákovicích, tak hlavně nevyzpytatelné baráži s týmem z první ligy. V poklidu jsme uzavřeli sezónu, což bylo naším cílem po nevydařené základní části.

V dnešním utkání excelovali „Kocouři“ (bratři Suší) v trojicích doplněni Cibulkou, kteří zajistili 100% svých bodů (4). Na straně hostů musím vyzdvihnout Spilku.

Přejeme soupeři hodně štěstí v nadcházející baráži.