První kolo třetí ligy ročníku 2013/2014 se konečně rozběhlo a ve skupině B Čakovické Áčko přivítalo v sobotu 12.10. 2013 KMST Liberec A a v neděli 13.10. SKST Liberec C

Na oba zápasy nastoupili domácí borci v sestavě

Jirka Vaňásek (George)

Aleš Petřík (Aldin)

Michal Hüttl (Majkl)

Tomáš Suchomel (Sucháč)

V přísálí nechyběl samozřejmě hlavní pilíř a maskot Čakovického stolního tenisu Miloš Vojáček (Mivoj) a za rozhodcovským stolem nestárnoucí Sláva Ehrenberger

K sobotnímu zápasu za hosty z Liberce nastoupili

Franta Mejsnar

David Řípa

Adam Zikmund

Dan Salomon

Až na výjimku Majkla z teamu ČAKA to byl souboj mládí z Liberce se „starou gardou“ z Čakovic. Zápas se vyvíjel pro domácí positivně od samého začátku. Až na zaváhání ve třetím setu, získali zaslouženě první bodík ve štyrce Aldin se Sucháčem, za zmínku stojí solidní hra hostujícího Adama Zikmunda, který kluky párkrát pěkně prostřelil. Druhá štyrka přinesla dramatický souboj, který rozhodoval až pátý set. V závěrech setů byl chvilkami George jak papiňák před výbuchem, když Majklovy backhandové projektily míjely stůl, ale konec dobrý všechno dobré, Majkl v závěru pátého setu ve výhodách také úspěšně „zavěsil“ a byl tu druhý bodík pro ČAKO.

V prvním singlu George s Frantou Mejsnarem svou soustředěnou hrou kontroloval první dva sety, ve třetím setu začal „střelec“ Mejsnar více zlobit a v koncovce ho získal, čtvrtý set už byl ale o5 pod kontrolou domácího borce a šlo se do vedení 3:0.

Zápas Majkla s Davidem Řipou byl vyrovnaný, ale „pořízek“ z Liberce předváděl solidní hru, jak v útoku tak i v obraně na bloku, 1:3 pro Řípu a zrodilo se první vítězství hostů, stav utkání 3:1. Sucháč nastoupil k třetímu singlu proti Zikmundovi. Zápas vyrovnaný, s výjimkou druhého setu měl domácí borec trochu navrch, snad jen škoda, že v zápase nebylo více vidět Sucháčův důraznější forhend, a umí ho kluk jeden, včetně forhendových přechodů, ale Adam Z poměrně často vyhazoval namotaný pomalý spiny a Sucháč byl aktivnější i díky dobrému příjmu. Bodík po bodíku, vítězství 3:1, čtvrtý bod pro domácí a vedeni 4:1. To už nevypadalo pro hosty dobře, navíc když ke čtvrtému singlu nastoupil za domácí „soustruh“ Aldin. Mladý Salomon nehrál špatně, moderní stolní tenis z obou stran, ale na Aldina nestačil, kromě vyrovnaného prvního setu měl Aldin zápas pod kontrolou a vedení pro ČAKO 5:1. Po zápase u pivka jsme konstatovali, že když mladíka z Liberce mouchy „ne........“ a bude dostávat šance nastoupit k ligovým utkáním, můžeme u něj brzy čekat výrazné zlepšení. Jelo se dál, Majkl proti Frantovi Mejsnarovi, dva střelci, o5 vyrovnané utkání, ale v pátém setu Mejsnar Majklovi utekl a získal druhý bod pro hosty, stav 5:2. Sucháč měl ambice zahájit letošní sezónu alespoň dvěma body, ale v dalším zápase ho čekal dobře hrající Řípa. První dva sety měl hostující borec navrch, méně chyboval a když už nezískal bodíky útokem, byl solidní na bloku. Třetí set měl Sucháč navrch, vedení 10:8 a na servisu, ale David Řípa sehrál závěr dobře a vyhrál všechny Sucháčem dobře rozjeté výměny, včetně závěrečného forhendového přechodu „od pasu“, stav utkání 5:3. Soustruh nástup, Aldin proti Zikmundovi, celý zápas pod kontrolou a vítězství 3:0 a vedení 6:3.

V dalším utkání se čekalo vítězství George nad čtyřkou domácích, mladým Salomonem. Další „soustruh“ domácích, jistota ve výměnách, málo chyb, jasné vítězství George, vedení 7:3. V dalším zápase působil Sucháč proti Mejsnarovi nervózně a první dva sety se nemohl chytit, ze rtů se daly odečítat „šťavnaté slogany“ nad nespokojeností s výkonem a za stavu 0:2 to nevypadalo dobře, ale Sucháč je bojovník a neradno tohoto borce podcenit a polevit s ním, krátký šint Mejsnara, bojovnost a větší koncentrace domácího hráče a rázem byl stav 2:2. V pátém setu za stavu 0:3 si vzal Sucháč time out a zápas dospěl do koncovky, za stavu 9:9 šel Sucháč na servis, ale nevyužil, dva, ne úplně podařeného servisy, které Mejsnar rozehrál a byl tady bod pro hosty, stav 7:4. S napětím se očekával souboj Aldina s Řípou, kde hostující Řípa potvrdil solidní výkon, útočil, vracel, málo chyb, Aldin nebyl úplně ve své kůži. Řípa nakonec Aldina, pro domácí určitě nečekaně, přehrál 3:0, stav 7:5. George si v následujícím zápase se Zikmundem poradil 3:0, jen ve třetím setu hostující hráč trochu kousal, ale překvapení se nekonalo a vedení 8:5. V dalším zápase byl mladý Salomon Majklovi důstojným soupeřem a na vítězství se Majkl pořádně nadřel, vítězství 3:1, ale všechny sety v koncovkách (Majkl měl i kousek štěstí a možná trochu hazardoval, neboť Sucháč se začal lehce pumpovat Cambrinusem a už nepočítal, že nastoupí, případná prohra Majkla by mohla zápas zkomplikovat a Sucháč, se zkušenostmi z ringu a značným fyzickým fondem, by asi Majkla NEPOCHVÁLIL, kdyby musel znovu ke stolu). Nestalo se, Majkl to dal, vedení 9:5 a čekalo se, že jeden z dvojice Aldin/George zápas „zavře“. Stalo se, Aldin sice podlehl Mejsnarovi 2:3, sklopka neposlouchala na 100% a Aldinovi utíkaly míčky, které normálně končí na stole, nicméně Aldin odvrátil nepříznivý stav 0:2 na sety, na sety srovnal a v pátém měl vedení 7:4, ale přišel zvrat a Mejsnar získal šestý bod hostů, stav utkání 9:6. George ale neponechal ve svém utkání nic náhodě, dovršil svůj výborný výkon čtvrtým bodem a vítězstvím 3:0 nad dobře hrajícím Řípou. První letošní vítězství bylo doma, 10:6 PRO ČAKO

Hodnocení domácích hráčů:

George: Palec nahoru, podržel čtyrku, 4 body, ztratil jen jeden set s Mejsnarem

Aldin: Nebylo to úplně ono, jeho jistá hra (soustruhu hlas) měla trochu mezery, „ulítávala“ sklopka, ale solidní výkon ve čtyřce, 2 body k tomu (score 2/2), nebylo to tak špatné

Majkl: Od hráče č.3 se čekalo trošku více (score 1/2), ale jako v minulé sezóně, zřejmě pomalejší start, budem se těšit na rozjezd; je třeba zmínit, že oba prohrané zápasy byly velmi vyrovnané

Sucháč: S pozice hráče č.4 si uhrál své, solidní výkon ve čtyřce, bodík s trojkou hostí, výkon podle očekávání (score 1/2), ale ambice jsou větší

Celý team: Velmi dobrý kolektivní výkon, podpořen výhrou v obou štyrkách, žádné vejce, 1 x 4 body

Je potřeba poděkovat všem fanouškům za návštěvu a fandění, jmenovitě stálicím v ochozech - Gusta Lomský a Saša Poluk

Spokojenost se přenesla i do tradičního sobotního útočiště – Hostinec u Herčíků, kde se připravuje strategie na další zápasy a dle počtu „škopků“ se rodí reálné i nereálné vize, a to nejen pinčesové…….

Jak to bylo v neděli?

Každý kdo hraje výkonostní pinec ví, že druhý den to bolí, a jak přibývají roky, je to horší a horší a ráno se nechce. Čakovické Áčko se však sešlo k druhému nedělnímu utkání relativně ok. Malou šedou skrvnkou byly jen technické problémy se světlem a už to vypadalo na pořádný lynč Mivoje, ale chlapci technický problém vyřešili, Mivoj měl kliku.

Za hosty k nedělnímu utkání nastoupili

Honza Kaněra

Honza Fabíny

Petr Šilhán

Martin Do Minh

Co se týče věkových kategorií, situace obdobná sobotě, libereckému mládí dominoval věkem mladičký Do Minh

Trošku jako přes kopírák se vyvíjelo nedělní utkání. Kromě vyrovnaného druhého setu, získali první bodík ve štyrce Aldin se Sucháčem. Druhá štyrka přinesla vyrovnanější souboj, byť čakovičtí borci ztratili jen druhý set (9:11) a jinak měli štyrku pod kontrolou, pára v Georgově papíňáku měla tentokrát mnohem menší tlak a chlapci se dobře doplňovali.

George pokračoval v dobrém výkonu i v neděli a první zápas porazil Kaněru 3:0. Nutno poznamet, že Kaněra byl hodně „povídavý“ a pravda, „Džordžík“ nasázel hostujícímu borci pěknou řádku prasátek. Čím víc Kaněra brumlal, jakoby selata přivolával a George se činil, byl z toho pořádný „vepřín“, ale i to sebou nese stolní tenis, a jak říkával Jirka Máka, „lepší dává prasata“, vítězství v zápase 3:0 a stav utkání 3:0. Majkl na plac a zase kopírák. Vyrovnaný zápas, boj o každý balon, po vyhraném prvním setu, získal další dva Fabíny, Majkl srovnal v koncovce čtvrtého setu na 2:2, ale jako kdyby se na stole č.2 děly přes noc neřesti, chybělo štestíčko, Majkl možná až přiliš odcházel od stolu a dravý Fabíny získal rozhodující sadu 11:9 a vítězství 3:2 a první bod pro hosty. Za zmínku ale stojí, že od minulého roku zaznamel Honza Fabíny výrazné zlepšení, stav utkání 3:1. Sucháč vyfasoval na „trojce“ Šihána (Šilhána sme čekali na jedničce), nepříjemný soupeř s trávou, Šilhán dobře chytá a po zkrácení vyráží do „klofáků“ z obou stran. Sucháč se snažil, ale na Šilhána je potřeba dobrá taktika a trpělivost, to vydrželo do koncovky prvního setu, 11:9 pro Šilhána a v té chvíli vyprsknul papíňák na straně domácího hráče, po slušném odpalu s razantním švihem skončil míček v řadách diváků (obešlo se bez zranění a karet; tento sport dokáže opravdu divy a nikdo by neodvodil, že odpal provedl vysoce postavený manager v bance); Sucháč už se nevzpamatoval a dobře hrající Šilhán s přehledem další dva sety vyhrál a zápas 3:0, stav utkání 3:2. Zazpívej soustruhu píseň práce, v dalším zápase nedal Aldin mladičkému Do Minhu šanci, ale klučina z Liberce předvedl sympatický výkon, důrazný v úderech, mrštný a určitě se bude zápas od zápasu zlepšovat, stav utkání 4:2.

A znovu Majkl a znovu „COPY PASTE“, vyrovnaný zápas s Kaněrou, první set 9:11, druhý jasná výhra, třetí výhra 11:9, srovnáno na 2:2 a vyrovnaný pátý set, leč prohra 8:11 a korekce stavu na 4:3. Rozhozený Sucháč nezačal zápas s Fabínim dobře, několik přijmů prstem nevěstilo nic dobrého, první set prohra 5:11, potom se hra vyrovnala, Fabiny zlobil důraznými backhandovými příklepy s boční falší, k tomu nervozita domácího hráče, prohra 2x9 a celkově 0:3, stav utkání 4:4. Že by obrat v zápase? Kdepááák. Soustruhy na steč. Aldin nastoupil proti Šilhánovi koncentrovaně, s dobrou taktikou, čekal na pozici pro první rychlý spin, dostat Šilhána dál od stolu, rozběhat a zakončit. Šilhán dobře vracel, výpadově „klofal“, ale Aldin hrál jak měl, celý zápas vedl, dovedl do vítězného konce i vyrovananý druhý set, třetí set pod konrolou, výhra 3:0 a vedení v utkání 5:4. George svedl s Do Minhem zajímavé utkání, mladíček makal a hrál dobře, rovnocený soupeř ve výměnách, což vidno ve výhrách domácího borce v prvních dvou setech 11:9, 11:9, třetí už měl George pod kontrolovou, výhra 3:0, ale mladíček z Liberce zaslouží za hru pochvalu. Zvýšení vedení v utkání na 6:4. Sucháč na plac, po nevydařených dvou zápasech byl první set opatrný, horší příjem, ale v závěru dva buchtové příjmy při soupěřově podání a 2x zob soupeře a výhra 11:9, v dalších dvou setech si už šel domácí hráč bezpečně za vítězstvím 3:0 a zvýšil vedení v utkání na 7:4. Aldin se rozehrál k velmi dobrému výkonu a celé utkání měl s nebezpečným Fabínim pod kontrolou. Také začal z první rozehrávat backhandovým topspinem, v ochozech Sucháč tiše prohodil, že když začne Aldin hrát backhandový spin, je soupeř v pr...i. Tak se také stalo, výhra 3:0 a stav utkání 8:4. George vs Šilhán, kdo z koho? George hrál první set jako Paganini, lehký rozehrávací spin, zkrácení, zakončení, výhra 11:3. U ohrádky domácích George jen lehce komentoval se střízlivou dávkou pokory, že to šlo až moc hladce. Druhý set pokračoval ve stejném duchu, George eliminoval nepříjemnou materiálovou hru, vedení 6:3, ale pak to přišlo, rozhození, šum v sále, rušení, dobře hrající soupeř a karta se začala obracet. George začínal nažhavovat papínův hrnec a z váženého doktora práv se místy stal rožhavený vulkán, že by Etna ve své největší slávě mohla závidět. Suma sumárum, Šilhán vyhrál tři sety v řadě a snížil vedení domácích na 8:5. Majkl s mladým Do Minhem, povinný bod, byť si body musel Majkl uhrávat, celé utkání pod kontrolovou, při vyrovnaném druhém setu (výhra 11:9), celkově 3:0 pro domácí a vedení 9:5. Zavře Aldin s Kaněrou a dovrší „kvadrát“ čtyř bodů? Kaněra zlobil, první dva sety velmi vyrovnané, rozhodly až koncovky, ale na Aldinovi byla vidět větší sebedůvěra (12:10, 12:10), třetí set pod kontrolou a šach mat soupeři, 10:7 pro Aldina, celkově 3:0 a druhá letošní výhra v poměru 10:5

Aldin: Palec nahoru, dobrý výkon ve štyrce, 4 kousky, well done

George: Velmi solidní výkon, štyrka, score 2/1, prohra jen z dobře hrajícím Šilhánem, není co vytknout

Majkl: Podobný příběh jako v sobotním utkání (score 1/2), ale oba prohrané zápasy byly o5 velmi vyrovnané, těšíme se na Majklův rozjezd

Sucháč: S pozice hráče č.4 si o5 uhrál své, solidní výkon ve čtyřce, bodík s trojkou hostí, výkon podle očekávání (score 1/2), zopakování, že ambice jsou větší

Děkujeme všem fanouškům za návštěvu a fandění.

Příští kolo jede Áčko na půdu favorita soutěže KST Cheb a ex-druholigového Jirkova, držme klukům palce, na toto dvojkolo vystřídá Sucháče Jirka Melichar (Melda)