V zamračeném sobotním dopoledni před slušnou diváckou návštěvou se v Čakovicích odehrál první zápas jarní části sezóny.Domácí v něm přivítali "béčko" Kyjí, se kterým se Čakovice utkaly i v zimní přípravě a naše mužstvo zvítězilo 2:0.Dnešní zápas se však hrál už na přírodní trávě a v jiném počasí.Hned na začátku utkání měl šanci Mihalík, ale gól nedal.Dalších 15 minut utkání se hrálo především uprostřed hřiště.Poté Kyje z výhodné pozice měly výhodu přímého kopu, ale střelu srazila zeď na roh, se kterým už si poradil brankář Hubený.Nadruhé straně měl zase velkou šanci Mihalík, když se odpoutal od obránců Kyjí a šel sám na brankáře, ale bránu z hranice vápna minul.Domácí také dostali výhodu přímého kopu, ale Jurkanin přízemní střelou trefil pouze zeď.Ve 39. minutě se Čakovice dočkaly.
Samec zatáhl po pravé straně míč k rohovému praporku a do běhu přesně nahrál Karasovi, který z téměř nulového úhlu poslal zpětnou přihrávku na hranici malého vápna, kam si naběhl Freudl a dostal Čakovice před přestávkou do vedení. Po přestávce si Čakovice získaly mírnou převahu, nicméně Kyje také měly velké šance.V 59. minutě získaly hosté míč a po přihrávce ze záložní řady se míč dostal k rychlému utočníkovi soupeře, který naší obraně přidělával starosti po celý zápas.Hráč utekl naší obraně, obstřelil brankáře Hubeného a vyrovnal na 1:1.Ovšem o dvě minuty později utekl po pravé straně Karas, který přihrál Kožuchovi na malé vápno a ten se z blízka nemýlil.Zvýšil tak na 2:1.Kyje poté mohly vyrovnat, když se balón dostal na levou stranu, kde byl volný hráč Kyjí a běžel ze strany na domácí branku, ale jeho střela prolétla malým vápnem, kde ho mohli dorazit do branky dva hráči hostů, ale oběma chyběl k zakončení krok.Na druhé straně měl zase velkou šanci dnes velmi dobře hrající Karas, který se uvolnil a z pravé strany běžel přímo do brány, ale skoro z malého vápna vystřelil pouze do brankáře.Žádná branka už nepadla a Čakovice tak získaly na jaře první tři body.Příští týden Čakovice hrají opět doma, tentokrát s "béčkem" Královic.

TJ Avia Čakovice - TJ Kyje "B" 2:1 (1:0)
Sestava :Hubený - Samec, Hlavata, Albrecht, Vlk - Kožuch, Jurkanin (K), Freudl - Karas (83. Petlan), Koštial - Mihalík (82. Babka)
Branky :Freudl, Kožuch
Nevyužití náhradníci :Hrabánek (B), Ryšavý
ŽK :Vlk, Kožuch
Trenér :Rosenhofer
Rozhodčí :Štěrba