V dnešním zápase prvního mužstva tabulky s podledním, přivítaly domácí Čakovice celek Hrdlořez. Hned od prvních doteků s míčem bylo jasné, že tempo hry budou určovat domácí. Hned v 10. minutě utekl po pravé straně Mihalík, který přihrál před bránu volnému Babkovi a ten poslal Čakovice do vedení. Ve 20. minutě z dálky napřáhl kapitán Jurkanin a jeho přízemní střela zapadla k levé tyči - 2:0. Ve 31. minutě kopaly Čakovice roh a do pěkného centru naskočil Koštial a hlavou zvýšil na 3:0 . Hosté za první poločas prakticky vůbec neohrozili domácí branku. Do druhého poločasu nastoupily Čakovice se dvěma změnami. Lehce zraněný byl Petlan a Koštial a tak je nahradili Hlavata respektive Vlk, který se vrátil po zranění. Domácí stále měli velký nápor a tudíž i plno šancí.Postupně za sebou šli sami vstříc brankáři Mihalík, Karas a Babka, ale všichni trefili pouze vybíhajícího brankáře. Branku se podařilo vstřelit tedy až v 73. minutě, když po pravé straně utekl Vlk, který přihrál na velké vápno Babkovi, který střelou podél brankáře zvýšil na 4:0. O čtyři minuty později se míč odrazil na hranici velkého vápna k Mihalíkovi a ten krásnou střelou nedal brankáři šanci a navýšil skóre na 5:0. V 79. minutě došlo k poslednímu domácímu střídání. Brankáře Hubeného, který neměl moc práce, nahradil Hrabánek. V 84. minutě se ocitl míč ve skrumáži na velkém vápně a nejblíž k němu měl Babka, jenž střelou podél brankáře završil hattrick. Domácí se tak po zisku dalších tří bodů velice přiblížili postupu do 1.B třídy. Ve třech zbývajících utkáních potřebují k jistotě uhrát dva body. Náskok na druhé Kolovraty byl před tímto kolem sedm bodů. Rozhodnout se však může již dnes, pokud Kolovraty prohrají v Dolních Měcholupech. Přístí týden zajíždí Čakovice na hřiště Viktorie Štěrboholy, kde se utkají s tamní rezervou. Hraje se v sobotu 23.5. od 17:00.

TJ Avia Čakovice - TJ Spartak Hrdlořezy 6:0 (3:0)
Sestava :Hubený (79.Hrabánek) - Samec, Albrecht, Petlan (46.Hlavata), Ryšavý - Mihalík, Jurkanin (K), Freudl, Karas - Koštial (46.Vlk), Babka
Branky :Babka 3, Jurkanin, Koštial, Mihalík
Nevyužití náhradníci :Kožuch
Trenér :Rosenhofer
Rozhodčí :Malčánek