Přes jasné vítězství z pohledu výsledku zápas nebyl zdaleka tak jednoduchý, až na dva dvouseťáky vše na tři sety. Možná nás nabudili hosté svými sebevědomými řečmi typu (přijeli jsme si pro dva body, nic jiného nebereme). Na soupeře jsme vlítli jak uragán na K2. První dvojka Abrecht, Kubica zahrála bez sebemenších chyb a s přehledem vyhrála, hlavně Kubica podal zatím svůj nejlepší výkon ve druhé lize. Po řadě hledání a zkoušení jsme konečně našli optimální první dvojici. Ve druhé dvojici jsme museli improvizovat z důvodu soustředění juniorské reprezentace v Nymburce před ME ve Španělsku, kde máme tři horká želízka STREJČKA, FIŠERA a KALOUSE. Touto termínovou kolizí dostali ve druhé dvojici šanci Grmela, Kalous (odjel na repre sraz až po zápase) a opět nezklamali. Ve třech setech zdolali houževnatého soupeře, kdy ve třetím setu musel tíhu odpovědnosti na sebe vzít mladý Kalous, protože Grmelovi svítilo do očí nepříjemné slunce.
Trojice jsme začali s Albrechtem, Kubicou a náhradníkem Kyralem a jen koncovky ve dvou setech nás připravili o třetí bod. Zklamání z nevyhraného zápasu, kdy jsme byli dvakrát na devítkách na útoku, přebolelo po vyhrané druhé trojici. Nebyla vůbec jednoduchá, bylo potřeba měnit rytmus hry a všichni čtyři hráči co zasáhli do zápasu nezklamali a odevzdali maximum - Kalous, Poncar, Rabas i Grmela.
V nepárových disciplínách jsme bodovali a prakticky rozhodli o jasné výhře. Ve vložené dvojici nastoupil po měsíci (zranění) kapitán Poncar a s Rabasem respektive střídajícím Kyralem ve dvou setech udolali soupeře.
Singl z důvodu absence Strejčka měl dva kandidáty - Poncar nebo Kalous. Nakonec nastoupil Kalous a nebýt zbrklosti na konci druhého setu (zkazil podání na devítkách, chtěl dát eso) mohl soupeře vyprovodit 2:0. Ve třetím setu již dominoval a zaslouženě vyhrál 10:7.
Za stavu 5:1 jsme věřili v získání dvou bodů, které potvrdila hned první trojka, sice ve třech setech, přesto zaslouženě.
Moc bych chtěl pogratulovat klukům za předvedený výkon. I bez dvou hráčů základní sestavy předvedli výkon co snese ty nejpřísnější měřítka. Začínají se nám krystalizovat sestavy dvojic. Albrecht, Kubica konečně zahráli jak se od nich očekává. Grmelovi je jedno, jestli hraje se Strejčkem nebo Kalousem, vždy to má kvalitu. Trojice si také sedají, k Albrechtovi s Kubicou máme Strejčka a Kyrala. Druhá trojice se staví kolem Poncara, Fišera a Grmely kde máme více alternativ - Rabas, Kalous nebo Putík. Je vidět, když se potrénuje, tak mezihra vypadá hned lépe a hráči si na hřišti více dovolí. Toto vítězství pro nás mnoho znamená. Přesto vzhledem k ostatním výsledkům nemáme nic jistého. Zápasy dalších kol ukáží, jak bude sezóna úspěšná. Zhodnotil utkání vedoucí družstva T.Macurek st.


1. ALBRECHT, KUBICA - BUZEK, SEMERÁD 2:0 10:3, 10:6
2. GRMELA, KALOUS - PUDIL, VOTÝPKA 2:1 10:7, 9:10, 10:7
3. ALBRECHT, KUBICA, KYRAL - PUDIL, KANDRA, BUZEK 1:2 10:8, 9:10, 9:10
4. GRMELA, PONCAR, RABAS, KALOUS - KOZEL, VOTÝPKA, SVOBODNÝ 2:1 9:10, 10:3, 10:9
5. PONCAR, RABAS, KYRAL - KOZEL, KANDRA, SVOBODNÝ 2:0 10:7, 10:8
6. KALOUS - PUDIL 2:1 10:9, 9:10, 10:7
7. ALBRECHT, KUBICA, KYRAL - KOZEL, VOTÝPKA, SVOBODNÝ 2:1 9:10, 10:3, 10:7