V 11. kole nás na domácí půdě čekal jeden z favoritů naší skupiny tým Startu a zápas z naší strany patřil mezi povedenější. Bylo vidět jak si kluci hru užívají a když hrají bez nervů snese jejich hra ty nejpřísnější měřítka.

Druhé utkání dvoukola bylo z naší strany ovlivněno stejnými problémy se sestavou (chyběli Cibulka a Ungermann). K tomu se ještě přidalo nepříznivé počasí, které však přece jen dovolilo utkání zahájit. V podstatě to byla bitva o lepší výchozí pozici do play-out.

Bohužel ani tentokrát se nám nevyhnuly komplikace se sestavou. O to obtížnější, že se jednalo o dvoukolo, kde jsme měli hájit alespoň teoretickou šanci na play-off. K nemocnému Cibulkovi se připojily osobní problémy Ungermanna. Proti soupeřům jsme náhle stáli v minimálním počtu hráčů, z nichž ještě jeden nebyl v optimální kondici.

Šest statečných ALBRECHT, PONCAR, RABAS, KYRAL, KALOUS, PUTÍK nastoupilo pro nás v existenčním zápase kde se hrálo o čtyři body. My jsme měli před zápasem pětibodový náskok a v žádném případě jsme nechtěli připustit, aby ho domácí stáhli na tříbodový a zdramatizovali boj o udržení. Nám chyběli ZLATÍ A STŘÍBRNÍ juniorští reprezentanti STREJČEK s FIŠEREM a ještě KUBICA s GRMELOU, což pro nás byla velká ztráta. Navíc proti kompletnímu a sebevědomému soupeři hnanému hlučnými diváky.

V devátém kole k nám zavítal celek ze dna tabulky a tudíž měl být pro nás snadným soustem, opak byl pravdou. Začátek vypadal jak z říše snů a po třech zápasech jsme vedli 3:0 a nic nenasvědčovalo velkému dramatu.

Po Varech nás čekal další z velkých favoritů - Modřice. Navíc jsme hráli na hřišti soupeře a bez Ungermanna.

Ke klíčovému utkání chyběl Cibulka, což byla proti rozjetým Varům citelná ztráta.

A máme tu další pro nás existenční zápas kdy jsme v domácím prostředí přivítali celek Dynína, který nám dlouho ležel v žaludku. Dlouho jsme se nemohli vyrovnat s prohrou v prvním kole, kdy jsme sice nebyli kompletní, ale přesto jsme neměli prohrát. Ve zmíněném zápase jsme si vybrali nováčkovskou daň.

Sedmé kolo ukončilo první polovinu zápasů pro nás důležitým bodem a při troše štěstí a lepších koncovek to mohly být body dva.
Čekal nás kvalitní soupeř (v minulém kole vzal první bod lídrovi z Českých Budějovic), který se opírá o extraligového hráče Babku (Břve, Karlovy Vary) a řadu mladých kvalitních hráčů.

K důležitému utkání v boji o play-off jsme nastoupili na hřišti jednoho z největších soupeřů. Po delší době ve zcela kompletní sestavě bez fluktuantů.

Před tradičně silnou diváckou kulisou a bez nemocného Pachmana jsme nastoupili k poslednímu utkání první poloviny soutěže v Čelákovickém kotli.

Před slušnou diváckou kulisou jsme uzavírali dvoukolo ve Vsetíně. Chtěli jsme pochopitelně bodovat, protože nováček byl zatím poslední a pokud chceme myslet na play-off, měli bychom taková utkání zvládat.

V šestém kole jsme doma přivítali za pěkného slunečního celek Čelákovic nabitý hráči zvučných jmen - extraligový Doucek, prvoligový Kačírek. Soupeř byl mírným favoritem a své předpoklady naplnil.

K prvnímu dvoukolu sezóny jsme bohužel nastoupili bez nemocného Ungermanna. A bylo to hodně znát už v prvním zápase.

Ve čtvrtém kole na nás čekal jeden z největších favoritů soutěže družstvo SK START PRAHA a papírové předpoklady začal naplňovat hned od začátku.

Dne 16.4.2011 jsme se po dvou zápasech venku konečně představili na domácí půdě v Čakovicích. Zápas jsme začínali v 15,00 z důvodu dopoledního mistrovského utkání extraligy.
Soupeř měl po dvou utkáních nula bodů přesto jsme očekávali velmi vyrovnané utkání, což se také potvrdilo.

V pátém kole jsme zajížděli do Českých Budějovic opět v nekompletní sestavě. Již předchozí kolo ukázalo, že pokud nebudeme kompletní, tak proti favoritům soutěže nemáme šanci uhrát slušný výsledek.

Ve třetím kole jsme přivítali jednoho z největších favoritů Modřice. V naší sestavě chyběl Kurka, v sestavě hostů byl zraněný Pelikán pouze na lavičce a Gulda v pozici trenéra.

Na utkání s Českým Brodem jsme byli kompletní, navíc posíleni o fluktuanta M. Suchého.

Očekávali jsme tuhý boj, ale naštěstí k němu nedošlo.

Dne 9.4.2011 jsme odjeli na zápas druhého kola do Semil. Již po cestě jsme pozorovali silný nárazový vítr což nakonec vyústilo k
přemístění zápasu do haly. Na toto utkání jsme byli konečně kompletní i s novou posilou z TJ Pankrác Štěpánem Albrechtem. I kvůli tomu jsme k utkání vzhlíželi plni očekávání, ale nebyli jsme si samozřejmě ničím jisti .