V červnu roku 2017 obdržela naše tělovýchovná jednota od MŠMT v rámci PROGRAMU VIII - Organizace sportu
ve sportovních klubech na podporu mládežnického sportu v roce 2017 významnou finanční částku. TJ tuto dotaci plně poskytne na odměny kvalifikovaným trenérům pracujícím s mládeží ve sportovních oddílech a odboru SPV.

TOPlist

V 11. kole nás na domácí půdě čekal jeden z favoritů naší skupiny tým Startu a zápas z naší strany patřil mezi povedenější. Bylo vidět jak si kluci hru užívají a když hrají bez nervů snese jejich hra ty nejpřísnější měřítka.

Druhé utkání dvoukola bylo z naší strany ovlivněno stejnými problémy se sestavou (chyběli Cibulka a Ungermann). K tomu se ještě přidalo nepříznivé počasí, které však přece jen dovolilo utkání zahájit. V podstatě to byla bitva o lepší výchozí pozici do play-out.

Šest statečných ALBRECHT, PONCAR, RABAS, KYRAL, KALOUS, PUTÍK nastoupilo pro nás v existenčním zápase kde se hrálo o čtyři body. My jsme měli před zápasem pětibodový náskok a v žádném případě jsme nechtěli připustit, aby ho domácí stáhli na tříbodový a zdramatizovali boj o udržení. Nám chyběli ZLATÍ A STŘÍBRNÍ juniorští reprezentanti STREJČEK s FIŠEREM a ještě KUBICA s GRMELOU, což pro nás byla velká ztráta. Navíc proti kompletnímu a sebevědomému soupeři hnanému hlučnými diváky.

Bohužel ani tentokrát se nám nevyhnuly komplikace se sestavou. O to obtížnější, že se jednalo o dvoukolo, kde jsme měli hájit alespoň teoretickou šanci na play-off. K nemocnému Cibulkovi se připojily osobní problémy Ungermanna. Proti soupeřům jsme náhle stáli v minimálním počtu hráčů, z nichž ještě jeden nebyl v optimální kondici.

V devátém kole k nám zavítal celek ze dna tabulky a tudíž měl být pro nás snadným soustem, opak byl pravdou. Začátek vypadal jak z říše snů a po třech zápasech jsme vedli 3:0 a nic nenasvědčovalo velkému dramatu.