Po zimních odchodech Mrákavy s Ungermannem (celá první dvojice) a návratu uzdraveného Putíka jsme kompletně obměnili složení jednotlivých formací. Větší prostor dostali mladí hráči, včetně případných fluktuantů z B-týmu.

K prvnímu utkání chyběl pouze Albrecht. Vstup do utkání byl excelentní. Rychle jsme vedli 3:0, kdy Čelákovický výkon ovlivnila evidentní nerozehranost ve venkovním prostředí a pozdní příchod Plachého. Následující zápas (druhá trojice) byl z našeho pohledu jednoznačně klíčový. Prohráli jsme těsně ve třetím setu a dovolili soupeři korigovat na 3:1, v případě opačného výsledku bychom zvyšovali již na 4:0, což by byl zřejmě rozhodující zlom. Vložení dvojicí jsme sice zvýšili na 4:1, ale pak soupeř zavelel k velkému obratu. V singlu se dařilo Macurkovi držel krok s Kolenských pouze ve druhém setu, kdy prohospodařil nadějný náskok o dva body. Nečekaně hladce však dopadli obě odvetné trojice a povzbuzený soupeř srovnal na 4:4! První odvetná dvojice byla bitvou o každý míč. V závěru třetího setu se podařilo hostujícímu Spilkovi s jistou dávkou štěstí uhrát několik výjimečných balónů a dokonat veleobrat v utkání zvýšením na 4:5. Vyhecovaný soupeř byl před casino posledním zápasem dvojic zřejmě přesvědčen o svém vítězství, ale naši hráči se nevzdali a skvělým výkonem vydřeli ve třetím setu první letošní bod pro Čakovice poměrem 5:5.

Čakovice hráli v následujících sestavách:

1/2 Putík, Suchý J.

2/2 Pachman, Kurka

1/3 Cibulka, Pachman, Putík

2/3 Suchý J., Hofman, Kurka

3/2 Cibulka, Hofman (Macurek)

1/1 Macurek

1/3 Cibulka, Pachman, Putík

2/3 Suchý J., Hofman, Kurka (Macurek)

1/2 Putík, Suchý J.

2/2 Pachman, Kurka

Komentář trenéra/kapitána:

Spokojeni jsme tak napůl. Vzhledem k vývoji je to trochu zklamání, nakonec jsme však rádi i za bod. Na obou mužstvech byla patrná nerozehranost ve venkovním prostředí, ale pro nás je antuka většinou výhoda. Doufáme, že naše forma půjde nahoru a dokážeme navázat na dobrý úvodní výsledek. Naším cílem je samozřejmě účast v play-off, nicméně letošní ročník bude mimořádně vyrovnaný.