Byli jsme nuceni trochu pozměnit sestavy a vstup do utkání nám nevyšel podle představ. Po úvodních dvojicích jsme prohrávali 0:2 a soupeř byl na koni. První trojice se tak stala úvodním klíčovým momentem, kdy jsme museli bezpodmínečně bodovat. Kluci zabojovali a korigovali na 1:2. To nás nakoplo k dalším dvěma výhrám v řadě a vložená dvojice otáčela na 3:2. Do singlu za nás netradičně nastoupil smečař Kůrka, což vsetínského Novosada zaskočilo a hladce ztratil první set. Postupně však zpřesnil hru, a ač Kůrka bojoval, přesto ve třech setech podlehl – 3:3. Sobota však byla dnem našich trojic. Obě dvě si opět dokázali v dramatických koncovkách poradit s protivníkem, takže jsme k závěrečným zápasům nastupovali s jistotou bodu za stavu 5:3. Vsetín ale zbraně nesložil, jeho elitní formace slovenských reprezentantů poslala utkání do posledního zápasu o všechno, 5:4. Závěrečná dvojice v podání matadora Suchého s mladíkem Macurkem byla nebezpečnou podívanou zvláště pro přítomné kardiaky. Skóre se neustále přelévalo a zápas gradoval ve třetím dějství po setech 10:9, 9:10. Ani ve zkráceném závěrečném setu tomu nemohlo být jinak, když rozhodoval poslední možný míč. Soupeř vsadil na možnou nervozitu Macurka, když vyslal své podání jeho směrem. Ten se mu však bez rozpaků, po precizní Suchého nahrávce, odvděčil nechytatelným klepákem do strany a ukončil důležitou bitvu 6:4 v náš prospěch.