I tak průběh utkání, ale neodpovídá výsledku. Zdaleka to nebylo nic jednoduchého. Zlomové byly všechny 3 úvodní zápasy, které jsme naštěstí dokázali rozhodnout v koncovkách v náš prospěch. Nejprve první dvojice přetlačila soupeře 9:10 ve třetím setu. Následně druhá dvojice, ve stopách předchozí, zvítězila 8:10 ve třetím setu. A také první trojice, jako by okopírovala průběh od obou zápasů, udolala 9:10 ve třetím domácí sestavu, čímž definitivně zlomila odpor Žatce.

Když druhá trojice a vložená dvojka hladce přidaly 2 body, posunulo se skóre na hrozivých 0:5. V elitní disciplíně domácích – singlu jsme naopak nestačili my, Kurka podlehl Vítovi ve dvou setech a dovolil domácím připsat čestný úspěch. Ani tohle vítězství však nenakoplo domácí k nějakému překvapivému zvratu. Naše následná trojice si v poklidu pohlídala oba sety a ukončila utkání stavem 1:6.

Čakovice hráli v následujících sestavách:

1/2 Cibulka, Suchý J.

2/2 Pachman, Putík

1/3 Albrecht, Macurek, Hofman

2/3 Suchý J., Cibulka, Putík

3/2 Albrecht, Macurek

1/1 Kurka

2/3 Suchý J., Cibulka, Putík

Komentář trenéra/kapitána

Spokojeni určitě jsme, vítězství nám zajistilo výhodu domácího prostředí pro první a případné třetí utkání play-out se stejným soupeřem. V souběžně hraném utkání Vsetína se Zručí nechybělo mnoho a naším soupeřem mohla být poslední Zruč. Nicméně se Žatcem jsme počítali. Máme teď dva měsíce na přípravu, naším cílem je zajistit si účast v příštím ročníku hned v prvním kole. Jednoduché to nebude, Žatec určitě také nic nepodcení, takže se můžeme těšit na vyrovnané boje.